• Telefon:
  • 504 960 961

Poniedziałek - Piątek ( 9.00 - 17.00 )

Przeczytaj nasze porady związane ze słuchem

Porady Eksperta

Kiedy należy wykonać tympanometrię?

Tympanometria (audiometria impedancyjna) jest to nieinwazyjna metoda badania ucha środkowego. Polega na mierzeniu odbicia fali dźwiękowej od błony bębenkowej podczas zmiany ciśnienia w kanale słuchowym zewnętrznym. Jest to badanie bezbolesne, trwające kilkanaście minut. Pacjent może odczuwać dyskomfort związany ze zmianą ciśnienia w przewodzie słuchowym i głośności podawanego dźwięku. Wynik jest od razu po badaniu w postaci tympanogramu.

Jak należy przygotować się do wizyty u protetyka słuchu związanej z doborem aparatu słuchowego?

W celu starannego doboru najlepszego aparatu słuchowego wykonuję dokładne badanie słuchu oraz zawsze przeprowadzam szczegółowy wywiad z pacjentem. Na tej podstawie mogę określić indywidualne potrzeby słuchowe pacjenta, a w konsekwencji dobrać aparat słuchowy najlepiej spełniający jego potrzeby.

Jak dobry jest nasz słuch?

Jak dobry jest nasz słuch? Szybki test.
Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak dobrze czy źle słyszymy w codziennych sytuacjach. Jeśli chcą Państwo poznać stan swojego słuchu, wystarczy odpowiedzieć na pytania zamieszczone poniżej. Przez kilka następnych dni należy zwracać szczególną uwagę na opisane tu codzienne sytuacje.

Przyjęło się, że niedosłuch to schorzenie które najczęściej dotyka osób starszych. Niestety w związku ze zmianami cywilizacyjnymi zaczyna ono dotykać osób młodszych. Związane jest to ze stylem życia jaki prowadzimy, sposobem odżywiania się, powszechnym korzystaniem z telefonów komórkowych, słuchawek dousznych, głośnym środowisku w jakim przebywamy.

Prawidłowa higiena uszu polega na regularnym czyszczeniu przewodu słuchowego z nadmiaru woskowiny. U niektórych osób woskowina występuje w większych ilościach u innych jest jej bardzo mało. Od czego to zależy? Nadmiar woskowiny gromadzi się głównie u osób mających skłonności  genetyczne, przebywających w zanieczyszczonym środowisku, stosujących  zatyczki do uszu lub noszących aparaty słuchowe.

Dlaczego kontrolne badania słuchu są ważne

Często spotykam się z sytuacją, że moi pacjenci zrzucają winę za niedosłuch na niewyraźną mowę innych, szczególnie członków rodziny. Jednak to najbliższa rodzina pierwsza zauważa pojawiający się u kogoś problem ze słuchem. Wyjaśnienie takich wątpliwości jest istotne i zarazem proste. Wystarczy wykonać w moim gabinecie audioprotetycznym badanie słuchu. Trwa ono ok. 20 minut.

Gdzie nas znaleźć?

Przychodnia Lekarska w Piasecznie
ul. Szkolna 16, Piaseczno
tel. 22 757 22 77, 22 737 06 93
www.plpiaseczno.pl

Tu też nas znajdziesz

Przychodnia Grapa
al. Wojska Polskiego 6, Konstancin-Jeziorna
tel. 22 717 40 03, 22 717 40 01
www.przychodniagrapa.pl

Linki

Dane firmowe

MJB Audioprotetyka
05-500 Piaseczno
ul. Szkolna 16
tel. 504 960 961
nr konta:
19 1140 2004 0000 3802 7655 3613

Bądź na bieżąco,
polub nas na Facebooku