• Telefon:
  • 504 960 961

Poniedziałek - Piątek ( 9.00 - 17.00 )

Słysz lepiej - żyj lepiej

 Niedosłuch zazwyczaj postępuje powoli, więc na początku często jest niezauważalny. Tłumaczony jest zmęczeniem, roztargnieniem czy brakiem skupienia. Tymczasem wada może się pogłębiać co w konsekwencji skutkuje dłuższym procesem akceptacji aparatu słuchowego. Najwcześniej problem zostaje zauważony przez pozostałych członków rodziny.

Zaczynasz głośniej słuchać radia, wycofywać się z życia towarzyskiego z powodu gorszego rozumienia mowy. Masz wrażenie jakby inni zaczęli mówić niewyraźnie.O niedosłuchu mówi się już jako o chorobie społecznej. Dotyka coraz młodszej grupy osób. Zaleca się przeprowadzenie profilaktycznych badań słuchu raz w roku.

W firmie MJB audioprotetyka badania wykonywane są przez dyplomowanego protetyka słuchu z doświadczeniem w zakresie diagnostyki słuchu. Do badań wykorzystywany jest nowoczesny sprzęt medyczny.

Oferowane badania słuchu nie wymagają skierowania od lekarza.

Audiometria tonalna

Audiometria słowna - test zrozumiałości mowy

UCL- badanie progu dyskomfortu

Audiometria w wolnym polu słuchowym - sprawdzanie zysku z dopasowanych aparatów słuchowych

Badania medycyny pracy

Audiometria tonalna

Podstawowe badanie pozwalające stwierdzić jakość słyszenia. Jest to jedna z najczęściej stosowanych metod do oceny rodzaju i stopnia niedosłuchu. Do przeprowadzenia tego badania wymagana jest współpraca pacjenta. Wyniki badań w postaci audiogramu stanowią podstawę rozpoznania i leczenia niedosłuchu.

Audiometria w wolnym polu słuchowym

Audiometria w wolnym polu słuchowym to badanie słuchu, którego celem jest ocena skuteczności dopasowanych aparatów słuchowych. Badanie pokazuje na ile dopasowane aparaty słuchowe poprawiają rozumienie mowy .Badanie jest bezbolesne, wymaga współpracy pacjenta. Zadaniem badanego jest poprawne powtórzenie usłyszanych słów/liczb.

Audiometria słowna (test zrozumiałości mowy)

Badany ma założone słuchawki przez które słyszy słowa o różnych poziomach głośności. Pacjent powtarza słyszane w słuchawce słowa, podawane oddzielnie do każdego ucha. Badanie pozwala określić stopień rozumienia mowy. Wynik wydawany jest po badaniu w formie wykresu.

Przyjdź na badania słuchu już dziś i sprawdź stan jednego z najważniejszych zmysłów.

W firmie MJB audioprotetyka takie badania wykonywane są przez dyplomowanego protetyka słuchu z doświadczeniem w zakresie diagnostyki słuchu.

Gdzie nas znaleźć?

Grapa Medica Sp.z o.o
al. Wojska Polskiego 4
05-520 Konstancin-Jeziorna
tel. 22 717 40 03, 22 717 40 01
https://grapamedica.pl/

Linki

Dane firmowe

MJB Audioprotetyka
tel. 504 960 961
nr konta:
19 1140 2004 0000 3802 7655 3613

Bądź na bieżąco,
polub nas na Facebooku