Słysz lepiej. Żyj lepiej

14.11.2019 r. Bezpłatne konsultacje w Przychodni Grapa.

Dziś na temat szumów usznych rozmawiamy z protetykiem słuchu Moniką Justyńską-Banasik, właścicielką firmy MJB audioprotetyka, która również konsultuje i wykonuje badania W Przychodni Grapa.

Pani protetyk coraz częściej słyszymy o tzw. szumach usznych. Co to są szumy uszne?

Monika Justyńska-Banasik: Szumy uszne to przypadłość, która rzeczywiście dotyka coraz większej grupy osób. Już co druga osoba pojawiająca się u mnie w gabinecie skarży się na dzwonienie, piski, tykanie w uchu, które zdają się nie mieć żadnego powodu. Mogą pojawiać się w jednym lub w dwóch uszach jednocześnie. Naukową nazwą tych dźwięków są "szumy uszne".

Czy szumy uszne są chorobą?

MJB: Szumy uszne nie są chorobą, ale mogą być objawem choroby. Każdy pacjent odczuwający szumy uszne zdecydowanie powinien poddać się diagnostyce audiologicznej, laryngologicznej by wykluczyć potencjalne zmiany w uchu lub drogach słuchowych. Diagnozować należy każdy rodzaj odczuwalnych przez pacjenta szumów usznych.

Czy są jakieś sposoby na szumy uszne, czy da się je wyleczyć?

MJB: Tak jak wspomniałam, ważne jest wczesne wykrycie występowania szumów usznych. Wówczas podejmuje sio właściwą metodę leczenia. Istnieją też różne rodzaje terapii. Ponieważ każdy odczuwa szumy uszne indywidualnie - zapraszam na bezpłatne konsultacje. Ważne jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu na temat przebytych chorób, stosowanych leków, charakteru szumów usznych. Szumy uszne czysto występują przy niedosłuchu, dlatego będzie można również wykonać bezpłatne badanie słuchu. Omówię z Państwem wynik i wskażę dalszą drogę leczenia. Jest wiele sposobów na radzenie sobie z ta przypadłością.

To bardzo dobra wiadomość. Kiedy i gdzie można wykonać takie badania?

MJB: W Przychodni Grapa w czwartek 14 listopada 2019 r. będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji i badan słuchu. Z doświadczenia wiem, że zainteresowanie tym tematem jest duże a liczba miejsc ograniczona, dlatego uprzejmie proszę więc o wcześniejsze zapisanie się na badanie pod numerem telefonu Przychodni Grapa w Konstancinie-Jeziornie 22 69 00 650 lub na badania w Piasecznie pod numerem telefonu 504 960 961.
Moją dewizą jest "Słysz lepiej. Żyj lepiej." w związku z tym prowadzę spotkania W Klubach Seniora w celu podniesienia świadomości na temat niedosłuchu i szumów usznych. Zapraszam do odwiedzenia mojej strony MJB audioprotetyka, zaś na facebooku, mogą Państwo śledzić na bieżąco terminy i miejsca spotkań. Zapraszam nie tylko w przypadku szumów usznych, ale wszelkich problemów związanych z niedosłuchem.
Dziękuję za rozmowę.